• Kezdőlap
  • LECKEKÖNYV – E-LEARNING hozzáférés biztosítása hátrányos helyzetű diákoknak

LECKEKÖNYV – E-LEARNING hozzáférés biztosítása hátrányos helyzetű diákoknak

zakmai beszámoló

LECKEKÖNYV – E-LEARNING hozzáférés biztosítása hátrányos helyzetű diákoknak 2020. december 20-án kelt támogatási szerződés alapján.

Előzmények

A Beregi Ifjúságért Közművelődési és Szabadidő Egyesület támogatási kérelmet adott be a Magyar Nemzeti Bankhoz, amely a kérelemben szerepeltetett program támogatásáról döntött és 7 100 000 Ft forrást biztosított a megvalósításhoz.

A projekt átfogó célja volt, hogy E-learning hozzáférést biztosítson ahhoz hozzáférni nem tudó gyermekeknek, valamint elkészüljön egy olyan oktatási felület, amelyet könnyen és áttekinthetően használhat tanár-diák egyaránt, valamint szülessen felhasználható az alapvető gazdálkodási ismerteket bemutató e-learning segédanyag. Ehhez Szabolcs-Szatmár-Bereg megye beregi térségében működő oktatási intézményeket, a benne tanuló hátrányos helyzetű gyermekeket, őket tanító pedagógusokat, intézményvezetőket céloztuk meg

A megvalósított program tartalma:

Egységes E-Learning rendszer (leckekönyv) fejlesztése, bevezetése

Kialakítottunk egy digitális oktatási felületet, melyen keresztük a tanár-diák-vezető virtuális kapcsolatokban a rendszer egyszerűsége mellett biztosítja: a lehatárolást, a nyomon követést, az értékelést, a tanár-diák interakciót, az azonosíthatóságot.

A rendszert úgy alakítottuk ki, hogy erőforrás és gépigénye olyan legyen, ami megvalósítható egy alapfokú vagy akár egy nagy középfokú intézmény esetén is. A rendszer biztosítja a külvilág előli lehatárolást és az egyedi azonosítás alapján történő belépést. Tartalmaz nyomkövető rendszert, alkalmas számonkérés megvalósítására is és nagyfokú biztonságot szavatol. A későbbiekben egyszerűen frissíthető, fejleszthető. A vezetőség és az osztályfőnök szemszögéből kellően átlátható, nyomon követhető a diákok és a pedagógusok munkája.

Digitális oktatási segédanyagok fejlesztése

Elkészült egy oktatási segédanyag, ami az elmúlt év közösségi alapú gazdasági ismeretek átadásának tapasztalatából, oktatási anyagából szerkesztett alapvető gazdálkodási ismereteket feldolgozó digitális, e-learning környezetben is használható.

Eszközök beszerzése

IKT eszközök: Beszereztünk 20 tabletet, amelyek vészhelyzet esetén kiadhatók azon tanulók részére, akiknek otthon nem megvalósítható a digitális oktatásba való bekapcsolódása. A rendkívüli helyzeteken kívül is ajánlott volt a készlet ugyanis gyakorlati órákon keresztül megismertettük az eszközök használatát a diákokkal, akik egy esetleges krízishelyzet esetén már nem idegenkedve, fogadják az eszközöket, hanem mint ismert munkaeszköz.


Háttértámogatás

Fontos volt, hogy magához a rendszerhez folyamatos support lehetőség legyen, ugyanis előfordult rendszeresen, hogy nem tudták kezelni a bemutatók ellenére sem, hiszen az ilyen rendszerek problémái általában használat közben jönnek elő, illetve előfordult, hogy az előzetes bemutatón nem vett rész az a gyerek, felnőtt, akinek később élesben használnia kellett a felületet. Ezért készült a rendszerhez video tutorial és pdf használati útmutató is.

Felkészítő műhelymunka pedagógusoknak, diákoknak

A bevont intézményekben műhelymunka keretében mutattuk be a felület használatát a bekapcsolódó pedagógusoknak, szakköri – iskolai oktatáson kívüli- keretben a gyermekeket is megismertettük a felület használatával.

Menedzsment, nyilvánosság biztosítása

A projekt ideje alatt biztosítottuk a szervezési, működési, gazdálkodási háttértámogatást, közösségi felületeinknek, holnapunkon a támogatás tényét mértékét megjelenítettük, projekttáblát készítettünk, a nyilvános eseményeinken megjelenítettük.

Eredményeink

Három intézmény bevonásával 100 pedagógussal ismertettük meg a rendszert, három különböző típusú intézményben bevezettük a Leckekönyvet, 5 tanítási órányi alapvető gazdálkodási ismereteket tartalmazó e-learning segédanyagot elkészítettünk el, legalább 10 HHH gyermeket bevontunk a megvalósításba.

 

Tabletek, és felhasználásuk

 

  • /ifj
  • /mikrobusz-beszerzes

Beregi Ifjúságért Közművelődési és Szabadidő Egyesület

4932 Márokpapi, Táncsics u. 4/a

Email:

Tárhely-szolgáltatónk a Rackhost.hu.

Köszönjük támogatásukat!

 

Támogasson bennünket adója 1%-ával!

Adószámunk: 18807723-1-15

Köszönjük szépen!